Kraj podpořil Festival sportu v Plzni

21. června 2017 13:16, aktualizováno 12:16, Bc. Eva Mertlová

Pravidelný pohyb je v současné době palčivým problémem mnoha dětí a mládeže. Proto letos již počtvrté ovládl prostor za OC Plaza Plzeň Festival sportu, který představil 54 stanovišť s různorodými sportovními aktivitami klubů v Plzeňském kraji. Festival sportu podpořil Plzeňský kraj částkou 80 000 korun. Slavnostního zahájení se zúčastnily náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Ivana Bartošová a radní pro oblast životního prostředí Radka Trylčová. Jak a proč se pravidelně věnovat pohybu dětem radily známé tváře jakými jsou triatlonista olympionik Přemysl Švarc, hokejisté plzeňského klubu HC Škoda Plzeň či házenkáři TALENTU ROB STAV Plzeň.

"Sport k životu rozhodně patří, podporuje aktivní životní styl, imunitu, zdraví obecně a kondičku. Proto je třeba děti od útlého dětství vést k aktivnímu pohybu, motivovat je právě třeba praktickými ukázkami k tomu, aby si vyzkoušely neznámé a mohly se sportu věnovat," uvedla náměstkyně hejtmana Ivana Bartošová.