Mezinárodní sportovní hry seniorů hostil letos Plzeňský kraj

12. července 2017 07:33, aktualizováno 06:33, Bc. Eva Mertlová

Plzeňský kraj, a to konkrétně Plzeň, byla letos hostitelem Mezinárodních sportovních her seniorů, které organizuje Rada seniorů ČR. Do západočeské metropole se sjelo na dvě stovky závodníků, aby se utkali v netradičním desetiboji. Čekaly na ně šipky, trefa hokejkou na branku, běh s kolečkem nebo střelba ze vzduchovky. Bohužel slavnostní zahájení pokazil vydatný déšť, který přesunul počáteční klání seniorských týmů s mezinárodní účastí z Maďarska, Polska a Slovenska či Bavorska do přilehlých tělocvičen Sportovního gymnázia Plzeň.

"Právě takové akce, jakými jsou sportovní seniorské hry, dokazují, že sportovat a bavit se může každý, a to bez ohledu na věk. Sport je nejen skvělým koníčkem, ale také zbavuje tělo stresu a udržuje v kondici," uvedl hejtman Josef Bernard, který společně s primátorem města Plzně Martinem Zrzaveckým převzal nad sportovními hrami záštitu. Slavnostního zahájení se zúčastnila také náměstkyně hejtmana Marcela Krejsová a náměstek hejtmana Zdeněk Honz. Zvláštními hosty byly ministryně Michaela Marksová a Karla Šlechtová.

Konečné pořadí letošních her

Jednotlivci

Ženy 70 +

1. Marta Nováková – KRS Plzeňského kraje