Návštěva DEPA 2015 a Centra robotiky

15. prosince 2016 16:15, aktualizováno 20. prosince 2016 15:38, Mgr. René Zeithaml

Náměstkyně hejtmana Ivana Bartošová společně s vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Jaroslavou Havlíčkovou a Jaroslavem Sokolem navštívili 8. prosince 2016 DEPO2015. Nejvíce je zaujalo místo Makerspace – "fitko" pro kutily a Kreativní inkubátor – místo pro kreativní nebo začínající podnikatele

DEPO2015 nabízí široký program pro děti a školy – lektorské programy ve spolupráci se žáky a učiteli ZČU, workshopy pro děti, kroužky a i příměstské tábory.

Zástupci kraje se setkali s provozním ředitelem DEPO2015 Jiřím Kuncem, který je provedl Centrem robotika zabývajícím se kybernetikou, robotikou, drony, přírodními vědami, výrobou, elektronikou a stavitelstvím.

Zástupci kraje se také zajímali o využití a práci s interaktivními pomůckami a propojením spolupráce mezi základními a středními školami. „Mám zájem tuto spolupráci prohlubovat dále, neboť DEPO2015 vskutku nabízí mnoho rozvíjejících se aktivit a vzdělávání," uvedla náměstkyně hejtmana.

Fotogalerie: