Nejmilejší koncert 2016

19. dubna 2016 08:18, aktualizováno 07:18, Petra Olivková

Ve čtvrtek 14. dubna 2016 hostil kulturní dům MŽE v Tachově již 24. ročník přehlídky zájmově umělecké činnosti dětí z dětských domovů Plzeňského a Karlovarského kraje. Pořadatelem tohoto regionálního kola Nejmilejšího koncertu byl Dětský domov, Tachov. Vystoupilo 111 soutěžících dětí z 10 zařízení ústavní výchovy včetně všech 7 dětských domovů zřizovaných Plzeňským krajem. K vidění byly sólový i sborový zpěv, hra na hudební nástroje, klasický a moderní tanec, umělecký přednes, malé jevištní formy i výtvarné práce. K příjemné atmosféře koncertu přispěl moderátor akce Radek Škudrna a zpěvačka skupiny Jenny.cz.

„Nejmilejší koncert“ pořádá každoročně Federace dětských domovů ČR. Celostátní finálová přehlídka se bude konat za podpory MŠMT ČR a  významného přispění sponzorů 28. května 2016 v Multifunkční aule GONG, Dolní Vítkovice v Ostravě. Celostátnímu – nesoutěžnímu – finále předcházejí – soutěžní – regionální kola, která pořádají jednotlivé dětské domovy. Děti v nich usilují o prestižní  postup prostřednictvím každoročně hodnotnějších vystoupení v oborech hudebním, tanečním, muzikálovém a literárně dramatickém. Ve  prospěch zmíněné kvality hovoří fakt, že mezi vystupujícími jsou i děti mimořádně nadané, které jsou např. studenty konzervatoří. Divadelní  představení jsou sice zařazeny do regionálních postupových soutěžních kol, ale bez možnosti postupu do celostátního finále. Pro tyto formy  uměleckých aktivit byla zřízena samostatná přehlídka, jejíž první ročník proběhl v roce 2005.