Nejvíce fiktivních firem bylo ze SPŠ dopravní v Plzni

20. prosince 2016 16:30, aktualizováno 15:30, Mgr. Jana Filípková

Slavnostního zahájení 21. ročníku regionálního veletrhu fiktivních firem „Vánoční Plzeň“, které se konalo ve středu 7. prosince 2016 v prostorách společenského sálu SPŠ dopravní v Plzni, se zúčastnila náměstkyně hejtmana PK pro školství a cestovní ruch Ivana Bartošová.

Během dvoudenního veletrhu, kterého se zúčastnilo 29 týmů z 11 škol z celé České republiky, se hodnotili nejlepší prezentace, nejlepší reklamní spot, nejlepší firemní katalog a nejlepší stánek. Největší počet zúčastněných fiktivních firem, celkem 7, bylo z pořádající školy SPŠ dopravní v Plzni.

„Je úžasné vidět, co nabízí prostředí fiktivních firem, které věrně simuluje reálné obchodní podmínky. Umožňuje studentům formou hry se naučit podnikat, nakupovat, hledat odbytiště pro své výrobky, vést účetnictví, odvádět daně. Oceňuji především kreativitu a nápaditost neobvyklých podnikatelských záměrů mladých lidí, které byly dnes tady prezentovány,“ poznamenala Ivana Bartošová.

Organizační struktura fiktivní firmy má v zásadě odpovídat struktuře středně velké firmy reálné. Protože fiktivní firma nevyrábí žádny produkt, není třeba zřizovat oddělení, která výrobu produktu či poskytování služby poskytují. Naopak je nutné zřídit zejména ekonomické a právní útvary. Konkrétní struktura každé fiktivní firmy odpovídá místním podmínkám a je proto dána především počtem žáků, kteří budou ve firmě pracovat.

Fotogalerie: