Nová produkční hala společnosti KION Group dá práci desítkám lidí

16. února 2016 16:45, aktualizováno 15:45, Bc. Eva Mertlová

Společnost KION Group, která je druhým největším světovým výrobcem  vysokozdvižných vozíků, otevřela v úterý 16. února 2016 svůj nejmodernější závod v Panattoni Parku Stříbro. Slavnostního otevření nové produkční haly se zúčastnil za Plzeňský kraj hejtman Václav Šlajs. Nechyběli též zástupce premiéra Bohuslava Sobotky nebo ministra obchodu a průmyslu Mládka.

"Plzeňský kraj má dlouholetou tradici v oblasti průmyslu a proto vítáme další možnosti rozvoje tímto směrem. A moderní produkční hala touto cestou půjde. Umožní desítkám lidí získat práci a podpoří další rozvoj regionu," uvedl při slavnostním zahájení hejtman Václav Šlajs.

Závod KION Stříbro dosahuje roční kapacity výroby 12 000 vozíků, v současnosti zde pracuje 150 zaměstnanců. Nová hala se rozkládá na ploše přibližně 24 000 metrů čtverečních. Výrobu společnost zahájila letos v lednu, nedlouho po prvním výročí slavnostního položení základního kamene v listopadu 2014.