Nový rektor ZČU byl slavnostně inaugurován

02. dubna 2015 11:53, aktualizováno 10:53, Bc. Eva Mertlová

Slavnostní inaugurace nového rektora Západočeské univerzity, při níž byl Miroslav Holeček slavnostně uveden do svého úřadu, se uskutečnila ve středu 1. dubna 2015. Slavnostního aktu se zúčastnili zástupci Plzeňského kraje v čele s hejtmanem Václavem Šlajsem. Z rukou předsedy Akademického senátu ZČU Petra Tomiczka převzal Miroslav Holeček rektorské insignie - řetěz a žezlo.

Inaugurace se zúčastnili i další významní hosté mimo jiné představitelé města Plzně v čele s primátorem Martinem Zrzaveckým nebo například filozof a vědec Ivan M. Havel či europoslanec Evžen Tošenovský. Slavnostní chvíli byli přítomni také zástupci ministerstva školství, rektoři vysokých škol, představitelé významných firem a institucí spolupracujících se ZČU, členové akademické obce a studenti.