Od vzdělání k zaměstnání 2012

23. října 2012 07:45, aktualizováno 05. listopadu 2012 15:59, Bc. Petra Síbalová

Ve čtvrtek 18. října 2012 se konal 6. ročník prezentace středních škol a firem v sále domažlického kulturního střediska. Veřejnou prezentaci studijních nabídek a pracovních příležitostí s názvem „Od vzdělání k zaměstnání“ pořádala Okresní hospodářská komora Domažlice ve spolupráci s městem a Úřadem práce v Domažlicích.

Prezentovaly se všechny střední školy a učiliště z  domažlického regionu, 10 škol z jiných okresů kraje a 6 firem a společností. O expozice jednotlivých škol byl velký zájem a zájemci o studium stejně jako jejich rodiče měli možnost vidět, co která škola má ve své vzdělávací nabídce.

Zpestřením bylo kulturní vystoupení žáků Středního odborného učiliště, Domažlice, Prokopa Velikého 640.

Důležitost konání této akce byla podtržena i účastí hostů, kterým byli pan Milan Štěch, předseda Senátu PČR, Jan Látka, poslanec Parlamentu ČR, Jiří Struček náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblasti školství, mládež, sport a ekonomika, Mgr. Karel Štípek, 1. místostarosta MÚ Domažlice a Ing. Ludvík Jírovec, předseda představenstva Okresní hospodářské komory v Domažlicích.