Památník obětí náletu na Slovanech byl slavnostně odhalen

19. srpna 2014 13:27, aktualizováno 12:27, Mgr. René Zeithaml

Hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs spolu s vedoucím odboru krizového řízení plzeňského magistrátu Petrem Liškou a zástupci z Úřadu městského obvodu Plzeň - Slovany slavnostně odhalili památník obětí náletu na Slovany ze dne 18. dubna 1945.

Památník byl odhalen v předvečer výročí náletu na Slovany 17. dubna 2014 na paloučku na křižovatce ulic Olšová, Kaštanová a Květná. „V plzeňské čtvrti Slovany jako v jediné nebyl po válce ani nikdy potom zbudován pomník obětem náletu. Český svaz bojovníků za svobodu v Plzni proto zjistil jména obyvatel, kteří při náletu 18. dubna 1945 přišli o život a ve spolupráci s Úřadem městského obvodu Plzeň 2 – Slovany nechal památník zhotovit," vysvětlil Stanislav Bukovský z Českého svazu bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Plzeň.

Fotogalerie: