Partnerská delegace z chorvatské Bjelovarsko-bilogorské župy navštívila Plzeňský kraj

19. srpna 2014 11:17, aktualizováno 10:17, Mgr. René Zeithaml

Na návštěvu Plzeňského kraje dorazila delegace z partnerské Bjelovarsko-bilogorské župy z Chorvatska. Setkání s hejtmanem Plzeňského kraje Václavem Šlajsem a členy Rady se uskutečnilo v pátek 7. března 2014 na krajském úřadu. Složení chorvatské delegace v čele s županem Damirem Bajsem nebylo podle jeho slov náhodné, do Plzeňského kraje přijeli mimo jiné také zástupci české menšiny v Darovaru.

V úvodu setkání hejtman krátce představil Plzeňský kraj a vyjádřil potěšení nad tím, že do regionu přijela delegace v takovémto reprezentativním složení. Debata při společném setkání se týkala zejména oblastí, kde by bylo možné navázat spolupráci a rozvíjení té stávající. „Dosavadní spolupráce s Plzeňským krajem byla zejména v oblasti školství, kde spolupracuje naše hudební škola v Darovaru se školou v Plzni. V květnu je pak naplánována stáž našich pěti úředníků na krajském úřadě v Plzeňském kraji. Velmi si vážíme spolupráce s Plzeňským krajem, která trvá už dva roky a jsem rád, že se již ukazují první konkrétní výsledky," uvedl župan Damir Bajs. Mezi další možné oblasti spolupráce by podle zástupců Bjelovarsko-bilogorské župy mohla kromě kultury, sportu a turismu být také oblast regionálního rozvoje a společné hledání možností využití fondů EU. Konkrétnější podobu dalších možností budou ještě členové delegace projednávat během své návštěvy v regionu. „Připravili jsme pestrý program, abyste poznali náš kraj. Věřím, že se Vám u nás bude líbit," popřál delegaci na závěr hejtman Václav Šlajs.

Fotogalerie: