Plzeňský kraj chce více spolupracovat s významnými zaměstnavateli

18. února 2015 14:04, aktualizováno 13:04, Bc. Eva Mertlová

Hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs ve středu 18. února navštívil společnost MD Elektronik s. r. o. v Chotěšově, aby se seznámil s chodem výroby společnosti a navázal užší spolupráci s jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v kraji.

"Plzeňský kraj se rozhodl více spolupracovat s významnými společnostmi, které dávají práci tisícům lidí," komentoval hejtman návštěvu firmy, která se zabývá montáží kabelů pro multimediální systémy automobilů různých značek.

"Zaměstnáváme asi 2 950 obyvatel Chotěšova a okolí, mnohdy u nás pracují i celé rodiny," uvedl jednatel společnosti Jiří Batko s tím, že společnost má jen omezený počet agenturních pracovníků. "Těch jsou zhruba tři stovky, zbytek z téměř tří tisícovek jsou kmenoví zaměstnanci," vysvětlil Batko.

MD Elektronik přispívá v Chotěšově na provoz mateřské školy. "Tu využívají také naše zaměstnankyně z Chotěšova," doplnil Jiří Batko. V letošním roce počítá firma s výstavbou své již sedmé výrobní haly a investuje také do automatizace výroby. "Variabilita výrobků je ovšem tak obrovská, že ruční práce zůstane zachována," rozptýlil obavy z propouštění zaměstnanců jednatel společnosti.

Již v minulém roce navštívil Václav Šlajs za účelem navázání spolupráce některé významné firmy Plzeňského kraje, mezi nimi např. Těžké strojírenství Plzeň (TS Plzeň), bývalou Škodu Těžké strojírenství.