Plzeňský kraj navštívila delegace z Horního Bavorska

05. října 2017 12:36, aktualizováno 11:36, Mgr. René Zeithaml

Předseda Krajského zemského sněmu Dolního Bavorska Olaf Heinrich a vládní prezident tohoto regionu Rainer Haselbeck se ve středu 4. října 2017 setkali se hejtmanem kraje Josefem Bernardem a náměstkem Ivo Grünerem. Tématem setkání byl zejména rozvoj spolupráce obou regionů.

Jednalo se o první osobní setkání hejtmana Josefa Bernarda s nejvyššími představiteli Dolního Bavorska od jeho zvolení do funkce. Debatovalo se proto zejména o možnostech spolupráce obou krajů nejen na platformě Evropského regionu Dunaj – Vltava, ale také o dalších možnostech. Hejtman zmínil důležitost sousedství s Bavorskem a zdůraznil význam podpory zlepšení dopravního spojení mezi oběma zeměmi. Zástupci obou regionů se pak dohodli na intenzivnější komunikaci, výměně informací a také dalším již konkrétnějším jednání, které by se mělo uskutečnit v Dolním Bavorsku. Témata příští debaty se budou týkat možností spolupráce v uskupení EVTZ (Evropského uskupení pro územní spolupráci).

Fotogalerie: