Porada s vedoucími oborných skupin Krizového štábu

01. března 2017 17:09, aktualizováno 16:09, Mgr. René Zeithaml

Na krajském úřadu proběhla ve středu 1. března 2017 porada s vedoucími oborných skupin Krizového štábu Plzeňského kraje a zástupci složek integrovaného záchranného systému v krizovém štábu.

Po úvodních slovech hejtmana Josefa Bernarda seznámil přítomné ředitel Krajského ředitelství policie ČR Pavel Krákora s bezpečnostní situací a trestnou činností v kraji. Dále informoval o připravovaných cvičeních, dopravní nehodovosti či spolupráci policie se státní samosprávou.

Ředitel Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje František Pavlas přiblížil práci složek integrovaného záchranného systému a jejich použití při řešení mimořádných událostí, úrovních koordinace složek, fázích řešení mimořádných událostí či úkolech v přípravných obdobích.

O průběhu řešení hromadného postižení osob ve škole v přírodě Sklárna u obce Žihle a střetu tramvaje s autobusem MHD v Plzni, které se staly v loňském roce, informovala Jana Vidunová ze Zdravotnické záchranné služby PK. Ředitel ZZS PK Pavel Hrdlička pak seznámil přítomné s činností záchranky, která je s počtem 800 zaměstnanců největší zřizovanou organizací Plzeňského kraje.

Na závěr porady poskytl přítomným Radek Svoboda z Odboru Krizového řízení informace o způsobech řešení krizových situací, odpovědnosti za přípravu a řešení krizových situací, možnostech a způsobech použití krizového štábu, podmínkách vyhlašování krizového stavu hejtmanem a o vyhlášeném prvním stupni ohrožení terorismem. Vyhodnotil splnění úkolů odborných skupin Krizového štábu Plzeňského kraje v roce 2016 a seznámil s plánem hlavních úkolů odborných skupin Krizového štábu Plzeňského kraje na rok 2017.

Fotogalerie: