Radní Plzeňského kraje se setkali se starosty obcí na Šumavě

20. srpna 2014 15:03, aktualizováno 14:03, Mgr. René Zeithaml

Ve čtvrtek 5. června 2014 se uskutečnilo výjezdní zasedání Rady Plzeňského kraje, na kterém se radní v čele s hejtmanem setkali se starosty obcí na Šumavě nad problematikou národního parku. Druhý den byla na programu prohlídka některých oblastí národního parku Šumava.

Dvoudenní výjezdní zasedání Rady Plzeňského kraje zahájili členové rady setkáním se starosty obcí Srní, Borová Lada a Modrava, se kterými diskutovali o problematice národního parku Šumava. „Domníváme se, že pro národní park Šumava by měl být vytvořen speciální zákon. Jsme v tomto ohledu na straně starostů obcí na Šumavě," uvedl hejtman Václav Šlajs s tím, že situaci na Šumavě je potřeba co nejdříve řešit.

Druhý den si zasedání členové rady prohlédli místa národního parku, kde poškodil lesní porost kůrovec, navštívili rozhlednu na Poledníku, lokalitu Na Ztraceném a Březník.

Fotogalerie: