Regionální infocentrum Plzeňského kraje a Bavorska zahájilo výstavu věnovanou plastikovému modelářství

04. května 2018 14:12, aktualizováno 13:12, Bc. Eva Mertlová

Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard zahájil ve středu 2. května výstavu věnovanou klubu plastikových modelářů KPM Plzeň, který letos slaví 50. výročí od svého založení. Tematická výstava nabízí návštěvníkům pohled do historie a zákulisí klubu, fotografie a především modely letadel, bojové techniky, aut a diorám zobrazujících reálnou situaci v době války. Během vernisáže zazněla slova členů klubu a historika Karla Fouda. Jaromír Kohout přiblížil zúčastněným historii klubu a upozornil na každoroční akci PilsenKIT, kterou KPM Plzeň pořádá společně s KPM Kaznějov. Letos se bude konat 1. září v prostorách TJ Lokomotivy v Plzni. Klubová výstava potrvá v Regionálním infocentru (nám. Republiky 17) do konce května, k vidění bude i během oslav osvobození. Otevřeno je od pondělí do pátku od 8:30 do 17:00, v sobotu a v neděli pak od 10:00 do 16:00.