Regionální soutěž ve stolování Domažlice

23. ledna 2012 16:50, aktualizováno 06. března 2012 12:10, Bc. Petra Síbalová

Střední odborné učiliště Domažlice ve spolupráci s městem Domažlice pořádalo dne 18. 1. 2012 Regionální soutěž ve stolování v oboru kuchař - číšník, tentokrát na téma: “Oslava dne dětí“. Soutěž probíhala v Městském kulturním středisku a letos se jí účastnilo osm středních škol z Plzeňského a Karlovarského kraje. Čtyřčlenná soutěžní družstva měla v časovém limitu 2,5 hodiny naaranžovat slavnostní tabuli, jejíž úroveň následně zhodnotila odborná porota.

Porota ve složení Jiřina Šlaisová, Dalibor Kubů a Albert Astaloš, hodnotila nejen odbornost, ale také hygienu, nápaditost, tvůrčí schopnost sestavit menu a celkový vzhled tabule. Významným kritériem bylo dodržení zadaného tématu a znalost problematiky stolování. Od 11.30 do 15.00 byla soutěž otevřena veřejnosti a zároveň proběhla divácká soutěž o nejlepší tabuli. Cenu pro diváka si odnesla Iveta Vlčková.

Porota vyhlásila vítězi soutěžní družstvo ze Středního odborného učiliště Domažlice

Stříbro si odnesla Hotelová škola Mariánské Lázně

Bronzová příčka patřila družstvu ze Střední školy v Rokycanech

Všechna družstva vykouzlila krásné dětské tabule a rozhodně je na co se těšit i v příštím ročníku.