Setkání se starosty Domažlicka

20. března 2018 15:53, aktualizováno 14:54, Bc. Eva Mertlová

Aktuální problémy v regionu, změny v dopravě nebo dotační programy Plzeňského kraje, taková byla diskuze členů Rady Plzeňského kraje se starosty okresu Domažlicko v úterý 20. března. Starostové menších i větších obcí se zajímali o problematiku ukládání odpadu, hovořilo se o Domažlické nemocnici. Velká pozornost byla věnována také dopravě, novým slevám pro cestující na trasách organizovaných Plzeňským krajem a také integrované dopravě v kraji. Další setkání členů Rady Plzeňského kraje proběhne začátkem dubna se starosty Rokycanska.

"Vnímáme problémy starostů, a proto je pro nás důležité se s nimi setkávat alespoň touto formou, protože ne s každým je možnost pohovořit v rámci oficiálních jednání. Na těchto setkáních, které se snažíme organizovat každý rok, je dostatek času probrat to, co starosty trápí," uvedl hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.