Slavnostní shromáždění u památníku na náměstí T. G. Masaryka

05. listopadu 2014 16:33, aktualizováno 15:33, Mgr. René Zeithaml

Každoroční shromáždění při příležitosti státního svátku 28. října se uskutečnilo u Památníku národního osvobození na náměstí T. G. Masaryka v Plzni. Úvodní slova před pietním aktem pronesl primátor města Martin Baxa a hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs.

Hned v úvodu pronesli slavnostní slib noví členové Městské policie Plzeň a po krátkých projevech byly uděleny Pamětní medaile Krajského vojenského velitelství Plzeň. Z rukou hejtmana Václava Šlajse a ředitele Krajského vojenského velitelství Plzeň Romana Kučery převzali medaile: nadporučík v záloze Miroslav Cingroš, rotmistr v záloze Petr Petr a Oldřich Kovářík.

Po položení věnců a květin k památníku následoval průvod světel, který vycházel z Jagellonské ulice.

Fotogalerie: