Tříkrálovou sbírku zahájili v Plzni hejtman, primátor a plzeňský biskup

06. ledna 2017 14:08, aktualizováno 13:08, Bc. Eva Mertlová

Tradiční Tříkrálovou sbírku, kterou pořádá Charita Česká republika, zahájili dnes hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard, primátor města Plzně Martin Zrzavecký a plzeňský biskup Tomáš Holub. Královskou trojici doprovázeli malí koledníci. Společně se vydali koledovat na krajském úřadě, navštívili členy Rady Plzeňského kraje. Příspěvků se malí koledníci dočkali, koledování jim zpříjemnilo drobné občerstvení na zahřátí.

Tříkrálovou sbírku pořádá každoročně Charita České republiky. V ulicích tak můžete až do 15. ledna potkat koledníky s klasickými zapečetěnými kasičkami se znakem Charity. Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, hendikepovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí, a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá.