V den učitelů převzali ocenění nejúspěšnější pedagogové Plzeňského kraje

19. srpna 2014 11:53, aktualizováno 10:53, Mgr. René Zeithaml

Nejúspěšnější pedagogy v regionu ocenil při příležitosti Dne učitelů 28. března 2014 hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs. Ocenění uděluje kraj vůbec poprvé a jeho cílem je symbolicky poděkovat učitelům, kteří své studenty podporují při mimoškolních aktivitách, připravují je na soutěže a olympiády nebo spolupracují na odborných kempech pro talentované žáky.

V den výročí narození patrona českého školství Jana Ámose Komenského, v České republice připomínaného jako Den učitelů, si cenu převzalo 21 pedagogů ze škol v Plzeňském kraji. „Pedagogické povolání patří mezi jedno z nejdůležitějších a finančně nedoceněných. Jsem proto rád, že alespoň prostřednictvím ocenění Úspěšný učitel můžeme upozornit na pedagogy, kteří do své práce vkládají něco víc, vedou své svěřence k dalšímu vzdělávání, připravují je na soutěže a pracují s nimi při odborných kempech. Všem těmto pedagogům patří můj velký obdiv a poděkování," řekl hejtman Václav Šlajs.

Mezi 21 oceněnými jsou jak učitelé základních a středních škol, gymnázií, odborných učilišť, tak i vysokoškolští pedagogové. Jsou to ti, kteří dělají pro své žáky studium zajímavějším, pomáhají rozvíjet jejich schopnosti, organizují soutěže, semináře, olympiády či kempy nebo žákům v rámci odborných předmětů umožňují podílet se na realizaci konkrétních staveb, výrobků nebo projektů. „Povolání učitelů je náročné a mnohdy nedoceněné. Chceme proto touto cestou poděkovat pedagogům, kteří se věnují studentům často nad rámec svých povinností, ocenit je za práci, jejímž výsledkem jsou nejen úspěchy jejich žáků a studentů na různých soutěžích, ale především probuzený zájem studentů o jejich obor a chuť se v něm zlepšovat," dodává Jiří Struček, náměstek hejtmana pro oblast školství, sportu, cestovního ruchu a projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015.

Po slavnostním předání ocenění mohli přímo studenti předvést něco ze své práce, následovala totiž módní přehlídka šatů, které vytvořili žákyně Integrované střední školy živnostenské v Plzni. V samém závěru vystoupila úspěšná plzeňská flétnistka Barbora Haasová, která v roce 2011 uspěla v soutěži Concertino Praga.

Jméno pedagoga

Název školy/instituce

Miroslav Belica

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Horšovský Týn, Littrowa 122