V hojném počtu se v Plzni setkali členové Komise Rady Asociace krajů ČR

04. června 2015 10:25, aktualizováno 05. června 2015 12:24, Mgr. Jana Filípková

Ve čtvrtek 4. června, druhý den jednání Komise Rady Asociace krajů ČR pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch, přivítal účastníky na krajském úřadě hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs. „Jsem rád, že jste přijali pozvání do Plzně, které je v současné době navíc i Evropským hlavním městem kultury. Uvědomuji si, že kultura je nezbytnou součástí života každé moderní společnosti a je podstatné se věnovat nejen osobnímu kulturnímu rozvoji, ale růstu kultury celé společnosti,“ řekl Václav Šlajs, který na závěr všem popřál „ať se v jednotlivých krajích daří a přibývá pozitivních zpráv.“

První den setkání proběhla řada jednání v jednotlivých pracovních skupinách, a to pro kulturu a památkovou péči a cestovní ruch. „Stěžejními tématy setkání je projednávání „památkového zákona“, koncepce muzejnictví, ale i problematika tzv. církevních restitucí ve vztahu k třetím osobám a možnost čerpání finančních prostředků z Integrovaného regionálního operačního programu IROP v oblasti kultury,“ přibližuje průběh jednání radní Plzeňského kraje pro oblasti kultury, památkové péče a neziskových organizací Jaroslav Šobr.

Fotogalerie: