Vernisáž výstavy U NÁS NA ZÁPADĚ v Senátu

13. března 2015 12:54, aktualizováno 11:54,

Senátor Miroslav Nenutil a Základní umělecká škola Stříbro pořádají v Chodbě Místopředsedů Senátu PČR v Praze již čtvrtý ročník výstavy prací žáků základních uměleckých škol ze senátního obvodu č. 3  U NÁS NA ZÁPADĚ.  Vernisáž se konala v úterý 24. února 2015. Výstava je složena ze čtyř prací žáků ZUŠ Planá, třiceti dvou prací žáků ZUŠ Stříbro, šesti prací žáků ZUŠ Tachov a osmi prací žáků hostují  Grundschule Waidhaus ze SRN.

Foto Milan Žemlička

Výstavu zahájila paní Eva Baránková z oddělení senátních služeb, senátor Miroslav Nenutil a ředitel ZUŠ František Kratochvíl. Hudební vystoupení připravila a řídila učitelka ZUŠ Stříbro Hana Bezděková. Na schodišti s portréty všech předsedů senátu od roku 1920 postupně vystoupili Flétničky ze Stříbra, žáci klavírního oddělení Kristýna Parikrupová, David Hliboký, Anna Pospíšilová a jako host vynikající operní a muzikálová zpěvačka Jana Hoffmannová. Horní mezanin zaplnili posluchači ze stříbrských škol, vystavovatelé, občané města Stříbra, hosté a další posluchači, kteří si po vystoupení hudebníků šli velmi dobře naladěni prohlédnout krásnou výstavu. Mezi nejvýznamnější hosty patřili: poslanec Poslanecké sněmovny parlamentu ČR Václav Votava, starosta města Stříbra Karel Lukeš, místostarosta města Stříbra Martin Záhoř, starostka města Waidhaus Margit Kirzinger a referentka Krajského úřadu Plzeňského kraje Václava Zelenková.

Foto Jana Šatrová

Autorkou výstavy je učitelka výtvarného oboru Základní umělecké školy Stříbro Barbora Albrechtová, které ve finále pomáhala výtvarnice a fotografka Veronika Kořanová. Přítomní vystavovatelé obdrželi, od senátora Miroslava Nenutila a ředitele ZUŠ Františka Kratochvíla, který je hlavním organizátorem a garantem výstavy, diplom.

Foto Fr. Kratochvíl

Foro Fr. Kratochvíl