XX. přehlídka mládežnických orchestrů Stříbro

17. dubna 2013 09:12, aktualizováno 08:12,

V sobotu 13. dubna se již po dvacáté sešli ve Stříbře příznivci mládežnických orchestrů.

Přehlídku pořádá Základní umělecká škola Stříbro ve spolupráci s občanským sdružením Zlatíčka ze Stříbra a městem Stříbrem za podpory Plzeňského kraje.

Záštitu nad jejím průběhem přijali poslanec PČR Ing. Václav Votava, náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast školství, sportu, kultury a cestovního ruchu Jiří Struček a starosta města Stříbra Dr. Bohuslav Červený.

Sobotní odpoledne posluchačům zpříjemnily mládežnické orchestry:

Zlatíčka ze Stříbra ze Základní umělecké školy Stříbro

Dechový orchestr mladých Základní umělecké školy Tachov

Plzeňanka - dechový orchestr Základní umělecké školy Plzeň, Terezie Brzkové

Big band Konzervatoře Plzeň.

Pozvání přijal také hudební skladatel Josef Poncar ml., pod jehož taktovkou zahrál orchestr Zlatíčka ze Stříbra.

Přítomní měli možnost shlédnout  výstavu výtvarných prací žáků základních uměleckých škol tachovského regionu U nás na západě, která byla v únoru instalována také v Senátu Parlamentu České republiky.