Žáci oborů s výučním listem obdrželi také letos kufříky s nářadím

20. září 2017 16:15, aktualizováno 15:15, Bc. Eva Mertlová

V rámci podpory technického vzdělávání mládeže, Plzeňský kraj také v letošním roce přistoupil k motivaci žáků technických oborů zakončených výučním listem, a to předáním kufříků s nářadím. Slavnostní předání sad nářadí se uskutečnilo ve středu 20. září v prostorách Střední průmyslové školy strojnické a Střední odborné školy profesora Švejcara, Plzeň. Kufříky studentům oborů strojních, elektrotechnických, stavebních a zemědělských lesnických předávali náměstkyně hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu Ivana Bartošová, vedoucí odboru Jaroslava Havlíčková a také Jaroslav Šobr, předseda Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost zastupitelstva Plzeňského kraje. Kufříků bylo předáno celkem 84 žákům Středního odborného učiliště elektrotechnického, Plzeň a 39 kufříků žákům Odborné školy výroby a služeb.

Do projektu bylo zapojeno celkem 19 středních škol v Plzeňském kraji, které vzdělávají žáky v tříletých technických oborech.

• Odborná škola výroby a služeb, Plzeň
  • Odborná škola, Základní škola a Mateřská škola, Zbůch
  • Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Horšovský Týn
  • Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Sušice
  • Střední odborné učiliště elektrotechnické, Plzeň
  • Střední odborné učiliště stavební, Plzeň
  • Střední odborné učiliště, Domažlice
  • Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň
  • Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň
  • Střední průmyslová škola Tachov
  • Střední průmyslová škola, Klatovy
  • Střední škola a Základní škola, Oselce
  • Střední škola zemědělská a potravinářská, Klatovy
  • Střední škola živnostenská a Základní škola, Planá
  • Střední škola, Bor
  • Střední škola, Horažďovice
  • Střední škola, Kralovice
  • Střední škola, Rokycany
  • Základní škola a Odborná škola, Horšovský Týn

Podpora je zaměřena na obory strojní, elektrotechnické, stavební a v letošním školním roce je rozšířena o obory zemědělství a lesnictví.

Ve stavebnictví jsou podporovány obory: zedník, zednické páce, instalatér, tesař, tesařské práce, pokrývač, kamnář a malířské a natěračské práce.

V elektrotechnice jsou podporovány obory: elektrikář, autoelektrikář, elektromechanik pro zařízení a přístroje, elektrikář – silnoproud, elektrotechnické a strojně montážní práce.

Ve strojnictví jsou podporovány obory: mechanik opravář motorových vozidel, klempíř, obráběč kovů, karosář, nástrojař, strojní mechanik, autolakýrník a strojírenské práce.

V zemědělství a lesnictví jsou podporovány obory: opravář zemědělských strojů, lesní mechanizátor, zahradník, zahradnická výroba, zahradnické práce, opravářské práce.

Do realizace uvedené podpory se zapojila společnost NET4GAS, s.r.o., příspěvkem ze svého grantového programu ve výši 100.000 Kč bez DPH.