Zástupci kraje se sešli se zástupci Krajské rady odborového svazu zdravotnictví a sociální péče

03. března 2015 14:59, aktualizováno 13:59, Mgr. René Zeithaml

Na půdě Krajského úřadu se 2. března 2015 sešli zástupci Krajské rady odborového svazu zdravotnictví a sociální péče s hejtmanem Václavem Šlajsem, radní pro oblast zdravotnictví Milenou Stárkovou a radním pro oblast sociálních věcí Zdeňkem Honzem.

Hlavním tématem byl vývoj mezd ve zdravotnictví. Plzeňský kraj chce udržet počet zdravotnického personálu ve zdravotnictví i sociálních službách. Aby nedocházelo k odchodu lékařů, díky sanaci ztrát nemocnic Plzeňským krajem mají lékaři v Plzeňském kraji nejvyšší platy ze všech regionů ČR. Za posledních 8 let vzrostly platy lékařů o 75%, u středního zdravotnického personálu pak o 50%. Kraj se nyní bude snažit vyrovnat platy zaměstnanců ve všech svých zařízeních a pokud dojde k dalšímu navýšení platů, pak především u středního zdravotnického personálu.

Dále se na setkání mluvilo o úhradách od pojišťoven a slíbenému navýšení, výběrových řízení, produktivitě a organizaci práce, úloze Zdravotnického holdingu PK a plánech do budoucna.

Fotogalerie: