Odbor sociálních věcí představil obcím nový projekt

17. října 2023 06:30, aktualizováno 30. října 2023 09:37, Ing. Lucie Oudová DiS.

Na metodickém a konzultačním setkání pro pracovníky v oblasti sociální práce, sociální prevence a veřejného opatrovnictví, který se uskutečnil v úterý 10. října 2023 na krajském úřadě, byl odborem sociálních věcí představen nový projekt s názvem "Podporu sociální práce a sociálního začleňování na území Plzeňského kraje", který je spolufinancován z Operačního programu Zaměstnanost plus.
Na setkání byl představen tým nových sociálních pracovnic kraje a plán činnosti v rámci projektu. Sociálním pracovníkům obcí byl předán dotazník pro nastavení optimální spolupráce u vymezených cílových skupin, neboť je nejprve nutné zjistit, jaká témata jsou pro obce stěžejní a jakým způsobem je možné je co nejlépe podpořit.
V následujících týdnech proběhnou konkrétní jednání na jednotlivých obcích s pověřeným obecním úřadem a obcích s rozšířenou působností v celém Plzeňském kraji.