Podpora sociální práce a sociálního začleňování na území Plzeňského kraje

07. září 2023 20:34, aktualizováno 08. listopadu 2023 13:20, Mgr. Lenka Pózelová

Podpora sociální práce a sociálního začleňování, to je název projektu Plzeňského kraje, jehož prostřednictvím chce kraj pomáhat specifickým skupinám obyvatel. Chce zajistit, aby tito lidé byli zařazeni do pracovního procesu a běžného života a aby se co nejvíce snížilo riziko jejich sociálního vyloučení. Projekt nyní získal dotaci ve výši téměř sedm a půl milionu korun na tříletou realizaci, a to v rámci operačního programu Zaměstnanost plus. Díky získaným penězům může kraj zaměstnat více lidí, kteří budou vykonávat sociální práci se zaměřením třeba na osoby, které se právě úspěšně vyléčily z nějaké závislosti a snaží se o návrat do společnosti i pracovního režimu. Nebo se budou věnovat osobám se zdravotním postižením, cizincům, seniorům a dalším skupinám lidí, jimž hrozí sociální vyloučení. Klíčovou osobou projektu bude tzv. case manager. Ten bude rozhodovat o tom, jaké budou mít postupy a poskytované služby konkrétní podobu. Samozřejmě s ohledem na cílové skupiny. Předpokládá se, že sociální pracovníci budou v rámci projektu Podpora sociální práce a sociálního začleňování úzce spolupracovat s obcemi a městy a poskytovateli sociálních a zdravotních služeb. Realizace tohoto projektu s registračním číslem CZ.03.02.01/00/22_009/0001609 započala 1. září.