Sociální pracovníci obcí si prohloubili dovednosti v oblasti vedení rozhovoru s klientem

01. července 2024 15:31, Ing. Lucie Oudová DiS.

Sociální pracovníci obcí zapojených do projektu Podpora sociální práce a sociálního začleňování v Plzeňském kraji si 14. června 2024 na KÚPK prošli akreditovaným školením zaměřeným především na práci s osobami s duševním onemocněním. Kurz Rozhovor jako klíč k profesionálnímu pomáhání vedl Mgr. et Mgr. Martin Fojtíček, který má s touto cílovou skupinou dlouholeté zkušenosti.

Účastníci kurzu se tak kromě teoretické části dozvěděli i mnoho zajímavých praktických příkladů z prostředí neziskové organizace Ledovec, který poskytuje sociální služby právě lidem s duševním onemocněním. Jedním ze zajímavých bodů bylo i téma rozlišení pojmů „pomoc“ a „kontrola“ v pomáhajících profesích.

Klíč k vedení kvalitního rozhovoru našlo díky kurzu 15 sociálních pracovníků.