Dotační program "Podpora tvorby audiovizuálních děl v Plzeňském kraji“ pro rok 2024 – vyhlášení

19. prosince 2023 14:26, Bc. Zdeněk Valenta

Rada Plzeňského kraje schválila usnesením č. 4402/23 ze dne 04.12.2023 Pravidla dotačního programu „Podpora tvorby audiovizuálních děl v Plzeňském kraji“ (dále jen „Program“).

Důvody podpory stanoveného účelu:
• zkvalitnění podmínek pro rozvoj filmového průmyslu a kinematografie jako nezastupitelné složky kulturního dědictví v Plzeňském kraji
• kulturní, vzdělávací a marketingový přínos pro Plzeňský kraj
• podpora místní kultury v kraji, rozvíjení nových forem spolupráce aktérů místní kultury včetně využití potenciálu tradičního a uměleckého řemesla v kraji, zapojení odborných profesí, umělců a dále propojení s aktivitami v oblasti rozvoje cestovního ruchu v Plzeňském kraji
• prohloubení vztahu obyvatel Plzeňského kraje ke svému regionu, podpora identity a prestiže regionálních lokalit
• podpora tvorby mladých a začínajících tvůrců.

Účel, na který mohou být peněžní prostředky z Programu poskytnuty:
Dotace v rámci programu jsou určeny na produkci audiovizuálních děl a její přípravu, jestliže projekt je alespoň zčásti realizován na území Plzeňského kraje, či pojednává o osobnostech spjatých s Plzeňským krajem, a zároveň má významný kulturní či vzdělávací a marketingový přínos pro Plzeňský kraj.

Okruhy audiovizuálních děl:
1) celovečerní hraný nebo animovaný film určený pro distribuci v kinech či pro vysílání v televizi, na internetu nebo na VOD platformách v délce minimálně 60 minut včetně
2) krátkometrážní hraný nebo animovaný film určený pro distribuci v kinech či pro vysílání v televizi, na internetu nebo na VOD platformách v délce do 59 minut
3) dokumentární film (včetně cestopisného) určený pro distribuci v kinech či pro vysílání v televizi, na internetu nebo na VOD platformách
4) hraný, animovaný nebo dokumentární seriál, jehož alespoň jedna epizoda bude natočena v Plzeňském kraji
5) studentské či amatérské hrané, animované nebo dokumentární filmy, jejichž natáčení (včetně nezbytných příprav) proběhne v Plzeňském kraji alespoň v délce jednoho natáčecího dne nebo 12 hodin

Znění Pravidel včetně nedílných příloh je uvedeno v přílohách.
Žádost se podává výhradně elektronicky prostřednictvím aplikace eDotace, která je přístupná na adrese http://dotace.plzensky-kraj.cz/.

Žádosti musí být podány nejpozději v poslední den lhůty pro podávání žádostí.

Sběr žádostí je stanoven v termínu od 19.01.2024 – 15.04.2024.

Vyplněná žádost v aplikaci eDotace je platná pouze ve stavu „podáno“. Žádosti, které zůstanou ve stavu „založeno“ a „vráceno k dopracování“ nebudou přijaty k dalšímu hodnocení.

Přijetí žádosti k hodnocení v tomto Programu vylučuje podání žádosti na stejný projekt do jiného dotačního programu v oblasti kultury pro rok 2024 vyhlášeného Plzeňským krajem.
Žadatel může do tohoto Programu podat nejvýše tři žádosti.

Dotace bude příjemci poskytnuta na částečné krytí celkových nákladů spojených s realizací konkrétního projektu:
• Minimální podpora studentských a amatérských snímků na základě jedné žádosti je 20 000 Kč, maximální podpora je 50 000 Kč. Podpora může tvořit maximálně 30 % skutečně vynaložených celkových nákladů, zbytek nákladů hradí příjemce z ostatních zdrojů.
• Minimální podpora seriálové, krátkometrážní, dokumentární a celovečerní tvorby na základě jedné žádosti je 50 000 Kč, maximální podpora je 800 000 Kč. Podpora může tvořit maximálně 10 % skutečně vynaložených celkových nákladů, zbytek nákladů hradí příjemce z ostatních zdrojů.

Konzultační místo a kontaktní osoby poskytující informace související s Programem:
Krajský úřad Plzeňského kraje
Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
Škroupova ul. 18

Telefonické konzultace se poskytují výhradně v rámci úředních hodin.
Po, St 7:30-17:00; Út, Čt 7:30-15:15; Pá 7:30-14:00 (úřední hodiny mohou být v důsledku vládních opatření stanoveny v jiném rozsahu, aktuální informace jsou dostupné na internetových stránkách Plzeňského kraje)

Osobní konzultace v úředních hodinách vždy na základě předchozí telefonické domluvy.
Konzultační podpora pro žadatele v rámci aplikace eDotace pro podání žádosti (založení účtu, založení a podání žádosti v aplikaci) je poskytována v úředních hodinách do 08.04.2024.

Konzultační podpora pro žadatele v rámci aplikace eDotace pro podání vyúčtování (vyplnění formulářů, vložení příloh) je poskytována do 21.11.2025.
(Při konzultaci na KÚPK je možné využít volné připojení k internetu – wifi na vlastním přenosném zařízení žadatele).

Kontaktní osoba – administrátor dotace:
SIEGERTOVÁ Veronika, Ing.
Oddělení kultury - č. kanceláře 459