Informace poskytnuté dle InfZ - zaměstnanci KÚPK (platové třídy, tarify, osobní příplatek, odměny - 2022)

07. února 2023 07:16, Mgr. Gabriela Petrášová

Dne 24. 1. 2023 byla Krajskému úřadu Plzeňského kraje (dále jen „KÚPK“) doručena žádost o poskytnutí informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, následujícího znění:

„ (...) obracím se na Vás s žádostí podle zákona o svobodném přístupu k informacím. Má žádost se týká zaměstnanců krajského úřadu. Chtěl bych vědět počet lidí zařazených do jednotlivých platových tříd a následně průměrný platový tarif, průměrné osobní hodnocení, průměrný příplatek za vedení a průměrnou měsíční odměnu osob v příslušné platové třídě v období od ledna do prosince 2022. V zásadě si dovoluji požádat o vyplnění přiložené tabulky, které kopíruje tabulku zveřejněnou Magistrátem hl. m. Prahy  (https://www.praha.eu/public/e6/88/e1/3549802_1266018_prumery_2022___tabulka_k_vyveseni_na_praha.eu.pdf).“

Požadované informace týkající se počtu zaměstnanců zařazených do jednotlivých platových tříd, průměrných platových tarifů, průměrného osobního příplatku a průměrného příplatku za vedení v dané platové třídě za období 01 – 12/2022 poskytl Odbor kontroly, dozoru a stížností KÚPK jejich vyplněním v přiložené tabulce. Výše průměrné měsíční odměny však není v tabulce uvedena, neboť odměny nebyly v roce 2022 poskytovány měsíčně, ale 2x ročně. Průměrná roční odměna zaměstnance v roce 2022 činila 98 356 Kč, jak je uvedeno v přiložené tabulce.