Cesta hejtmanů do Číny

18. dubna 2007 09:10, aktualizováno 08:10,

V Pekingu je na programu české delegace jednání na Ministerstvu zahraničních věcí ČLR, jednání na Ministerstvu obchodu ČLR a přijetí na čínském Národním úřadě pro cestovní ruch.

Členy delegace jsou:

Petr Bendl, hejtman Středočeského kraje

Pavel Bradík, hejtman Královéhradeckého kraje

Václav Horák, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje

Roman Línek, první náměstek hejtmana Pardubického kraje

Petr Skokan, hejtman Libereckého kraje

Jiří Šulc, hejtman Ústeckého kraje

Evžen Tošenovský, hejtman Moravskoslezského kraje

Miloš Vystrčil, hejtman kraje Vysočina

Petr Zimmermann, hejtman Plzeňského kraje

Také v provincii Yunnan, kterou čínská strana zařadila do návrhu programu jako region s velkým potenciálem pro regionální spolupráci, budou hejtmani jednat s nejvyššími představiteli.

V Šanghaji přijme českou delegaci náměstek primátora města Šanghaje a představí jí mimo jiné ekonomickou rozvojovou oblast Pudong..

Týdenní cestu hejtmanů do ČLR organizuje Středočeský kraj ve spolupráci s velvyslanectví ČR v Pekingu. Partnerem pro přípravu a koordinaci cesty na čínské straně je Čínská asociace pro mezinárodní porozumění (CAFU).