Cvičení prověřilo připravenost záchranářů

06. října 2005 14:44, aktualizováno 13:44,

Místem simulované havárie dopravního letadla B 737-800, letícího z letiště Mnichov v SRN na letiště Riga v Lotyšsku, byl Vojenský výcvikový prostor Brdy (Vojenský újezd Jince) a blízké okolí  mezi obcemi Skořice a Trokavec. Právě zde probíhalo taktické cvičení Integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje (IZS) a Krizového štábu obce s rozšířenou působností  Rokycany za podpory vybraných odborných skupin Krizového štábu Plzeňského kraje pod názvem Air Accident 2005.

Námětem cvičení byla letecká nehoda dopravního letadla se 150 pasažéry v neznámém místě v neobydleném prostoru. Cvičení mělo prověřit připravenost na společný zásah složek IZS  při provádění záchranných a likvidačních prací,  činnost krizového štábu obce s rozšířenou působností, na jejímž území došlo k letecké nehodě, s podporou hejtmana kraje a Krizového štábu Plzeňského kraje a s možností vyhlášení krizového stavu „stav nebezpečí“.