Czech street party v Bruselu

22. června 2011 12:21, aktualizováno 11:21,

V pátek 17. června 2011 se na jubilejní páté Czech Street Party v Bruselu, jedné z největších českých akcí v zahraničí, ve společném stánku bude prezentovat Plzeňský kraj a projekt Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. Veřejnosti Plzeňský kraj představí náměstek Ivo Grüner, který bude osobně přítomný ve stánku na rušné ulici Rue Caroly před Českým domem v Bruselu. Titul Evropské hlavní město kultury 2015 získala Plzeň oficiálně letos v květnu, kdy ho na základě doporučení mezinárodní odborné komise udělila Rada ministrů EU. V Belgii má představení projektu mimořádnou váhu, protože druhým nositelem titulu EHMK v roce 2015 bude belgické město Mons. Jako doprovodný kulturní program k české párty v Bruselu vystoupí mimo jiné skupiny Chinaski a Ready Kirken, českoamerická zpěvačka Tonya Graves a legendární Ivan Mládek se svým Banjo Bandem.

velvyslanec ČR v Bruselu Vladimír Müller a Ivo Grüner

davy v ulicí na czech street party

vlevo M.Malátný ze skupiny Chinaski