Dny otevřených dveří v Základní škole a Mateřské škole pro zrakově postižené, Plzeň

25. října 2011 12:16, aktualizováno 11:16, Mgr. René Zeithaml

Náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblasti školství, mládež a sport Jiří Struček navštívil u příležitosti „Dnů otevřených dveří“ konaných 24. a 25. října 2011 Základní školu a Mateřskou školu pro zrakově postižené, Plzeň.
Paní ředitelka Šmrhová společně s pedagogy provedla pana náměstka po škole a předvedla mu program na automatické čtení učebních textů pro zrakově postižené vytvořený Katedrou kybernetiky Západočeské univerzity v Plzni, způsob výuky Braillova písma a práce žáků.

Základní škola a Mateřská škola pro zrakově postižené, Plzeň je jediným zařízením pro zrakově postižené děti od tří let do ukončení školní docházky v Plzeňském a Karlovarském kraji. Školní komplex zahrnuje základní a mateřskou školu pro zrakově postižené, speciálně pedagogické centrum, internát, školní klub a školní jídelnu s celodenním stravováním.

Paní učitelka Jana Uhrová předvádí Jiřímu Stručkovi program pro automatické čtení učebních textů pro zrakově postižené (vlevo: ředitelka ZŠ a MŠ Iva Šmrhová)

Výuku Braillova písma vysvětluje paní učitelka Vladimíra Závišková

Co všechno dokážou vyrobit děti se zrakovým postižením ukázala Jiřímu Stručkovi paní učitelka Marcela Kuželková

Ve třídě dětí se zrakovým postižením.