Do čela Plzeňského kraje zvolena žena

14. listopadu 2008 12:23, aktualizováno 11:23, Mgr. Jana Filípková

V pátek 14. listopadu 2008 po 11.00 hodině byla na ustavujícím zasedání členů Zastupitelstva PK celkem 29 hlasy zvolena do čela Plzeňského kraje Doc. MUDr. Milada Emmerová, CSc.

V průběhu zasedání členů Zastupitelstva PK byla zvolena 9-ti členná Rada Plzeňského kraje:

• Milan Chovanec - 1. náměstek hejtmanky Plzeňského kraje
  • Jaroslav Bauer - náměstek hejtmanky Plzeňského kraje
  • Ivo Grüner - náměstek hejtmanky Plzeňského kraje
  • Ing. Petr Smutný - radní Plzeňského kraje
  • Václav Koubík - radní Plzeňského kraje
  • Jiří Struček - radní Plzeňského kraje
  • Dagmar Terelmešová - radní Plzeňského kraje
  • MUDr. Václav Šimánek, PhD. - radní Plzeňského kraje

Vedle stávajících výborů - Finančního, Kontrolního a Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Plzeňského kraje - byl nově vytvořen Výbor pro zdravotnictví a sociální věci.

Na tomto jednání byl dále odsouhlasen počet členů jednotlivých výborů (každý ze čtyř výborů bude mít 7 členů), zvoleni jejich předsedové a někteří členové Finančního výboru ZPK. Zvolení předsedové Finančního, Kontrolního a Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost ZPK jsou pro výkon této funkce dlouhodobě uvolněni.

Většina členů výborů bude zvolena na dalším jednání členů Zastupitelstva Plzeňského kraje do konce roku 2008.

Poslední volby, které proběhly na ustavujícím zasedání ZPK, se týkaly členů Regionální rady Regionu soudržnosti NUTS II Jihozápad.

Záznam z jednání Zastupitelstva Plzeňského kraje můžete sledovat na video.plzensky-kraj.cz.

Doc. MUDr. Milada Emmerová, CSc. přijímá gratulaci od končícího hejtmana Plzeňského kraje MUDr. Petra Zimmermanna

Slavnostní projev po zvolení do čela Plzeňského kraje