Hejtman projel na kole severní Plzeňsko

09. srpna 2007 12:12, aktualizováno 11:12,

Letošní cyklistické putování zahájili představitelé kraje v Plasích. Ještě před prvním šlápnutím do pedálů se setkali se starostou Miloslavem Hurtem. Poté je čekal osmikilometrový kopcovitý terén do Mladotic, kde na peloton čekal starosta obce Zdeněk Slach. Po malém občerstvení, které všem účastníkům dodalo síly, se hejtman a ostatní vydali přes Křečov, Štichovice a Českou Doubravici do Manětína. I zde se cyklisté setkali se starostou města panem Pavlem Sukem. Poté je čekala nádherná cesta údolím Střely až k Čoubovu mlýnu a poté po náročném stoupání dorazili přes Černou Hať a Hlubokou no Nového Dvora, kde první den cyklistického putování zakončili.

Ve středu měl hejtman před sebou mnohem kratší a méně náročnou trasu do Kralovic. První cesta vedla k přírodní památce U báby - U lomu, kde jsou zachovány obrovské balvany a balvanové skupiny jako ukázky různých forem balvanovitého rozpadu tiské žuly na Žihelsku. Další zastávka byla na obecním úřadě v Žihli s panem starostou Josefem Kozou, odtud se představitelé kraje vydali do Mariánské Týnice a celé cyklistické putování po severním Plzeňsku zakončili v Kralovicích setkáním se starostou Rudolfem Salfický.

"Přiznávám, že oblast severního Plzeňska nezmám tolik jako jih, Šumavu, Klatovsko či Domažlicko. A je to škoda. Během těchto dvou dní jsem zjistil, že je zde nádherná příroda a řada zajímavých a krásných historických památek," řekl k putování hejtman Petr Zimmermann.

Letní putování hejtmana je každoroční akcí na podporu cestovního ruchu, která je spojena se setkáním se starosty obcí v dané části kraje.  V letošním roce se již hejtman setkal se starosty obcí v povodí řeky Otavy, a to v červenci při vodáckém putování. Během každoročních letních propagačních akcí hejtman již navštívil oblast Českého lesa, Šumavy a povodí Berounky.

Úterý 7.8. 2007

Před začátkem cesty přijal představitele kraje starosta Plas Miloslav Hurt.

Druhá zastávka byla v obci Mladotice se starostou Zdeňkem Slachem.

V Manětíně na cyklisty čekal starosta Pavel Suk.

Středa 8.8.2007

Cestou do Žihle se hejtman s náměstkyní zastavili u přírodní památky

U báby - U lomu, kde si prohlédli obrovské balvany (na fotografii ´Bába´).

Starosta Žihle Josef Koza uvítal hejtmana s náměstkyní před obecním úřadem.

Návštěva Muzea severního Plzeňska v Mariánské Týnici, jehož zřizovatelem

je Plzeňský kraj, a setkání s ředitelkou PhDr. Irenou Bukačovou (dole)

Cílem cyklistického putování po severním Plzeňsku byly Kralovice, kde

na účastníky čekal starosta Rudolf Salfický.