I. ročník regionální přehlídky „Kralovický podzim“.

16. září 2011 16:11, aktualizováno 15:11,

Dne 7. 9. 2011 se uskutečnil pod záštitou radního pro oblast sociálních věcí Plzeňského kraje Mgr. Miroslava Brabce a za podpory Městského úřadu Kralovice I. ročník regionální přehlídky „Kralovický podzim“.Přehlídka se konala v Lidovém domě v Kralovicích a organizátorem byl Dům sociální péče Kralovice, p. o. Akce představila volnočasové aktivity pro klienty pobytových i terénních služeb, které jsou zaměřeny hlavně na pohyb, tanec, zpěv, recitace sborový a sólový zpěv. Tyto činnosti podporují klienty v udržování fyzické kondice a trénování paměti. Ve svých zájmových činnostech nacházejí klienti další smysl života, a navíc sami říkají: „Nepatříme ještě do starého železa.“

Přehlídky se účastnili:
1. Dům sociální péče Kralovice, p. o.
2. Domov Harmonie Mirošov, p. o.
3. Domov sociálních služeb Liblín, p. o.
4. Domov Krajánek Jesenice, p. o.
5. Domov pro osoby se zdravotním postižením Horní Bříza, p. o.
6. Charita Rokycany
7. Domov Domino Zavidov, p. o.
8. Občanské sdružení TOTEM
Diváci mohli sledovat vystoupení cca 128 účinkujících. Všichni účinkující odcházeli s dárkem v podobě přívěšku na klíče, které vyrobili klienti DSP Kralovice, nechyběli Pamětní listy a květiny, které daroval náměstek hejtmana PK Ivo Grüner. Průběh přehlídky a pomoc při zajišťování občerstvení zdárně zvládli i studentky Střední školy Kralovice, obor sociální práce, se kterou DSP Kralovice spolupracuje v rámci dobrovolnické činnosti a praktického výcviku.

Vystoupení DOZP Horní Bříza

DSP Kralovice