Informační kampaň k přechodu na digitální vysílání

18. června 2009 13:37, aktualizováno 12:37,
Digitalizace televizního vysílání úspěšně pokračuje. Po bezproblémovém ukončení analogového televizního vysílání z vysílače Praha – Žižkov, ke kterému došlo 30. dubna tohoto roku, čeká na konci září odpojení analogu obyvatele Plzeňska a Karlovarska. „Digitální vysílání běží nyní souběžně z analogovým. Diváci v dotčených regionech tak nemusí čekat až na září, přechod na digitální vysílání mohou vyřešit už dnes a v létě si užívat všech výhod digitálního vysílání, především rozšířené bezplatné programové nabídky,“ apeluje na občany v regionech národní koordinátor pro digitální vysílání Zdeněk Duspiva. V regionu Plzeňska a Karlovarska bude v následujících třech měsících vrcholit dlouhodobá informační kampaň, jejími pilíři jsou speciální webové stránky www.digitalne.tv a bezplatná infolinka 800 90 60 30.

Informační kampaň k přechodu na digitální televizní vysílání probíhá již od konce loňského roku. Její celostátní podoba vždy graduje tři měsíce před ukončením analogového televizního vysílání z konkrétního vysílače v daném regionu, který pokrývá. Protože 30. září bude ukončeno analogové televizní vysílání z vysílače Plzeň – Krašov, bude nyní kampaň cílit na území oblast Plzeň, která zahrnuje Karlovarský kraj, část Plzeňského kraje, část Ústeckého kraje a část Středočeského kraje. „Regionální část kampaně bude vycházet z té úspěšné pražské. Informačními pilíři zůstávají webové stránky www.digitalne.tv a bezplatná infolinka 800 90 60 30. Probíhat bude samozřejmě i cílená mediální a PR kampaň, využijeme osvědčené digihlídky, diginoviny i další prvky kampaně,“ upřesnil tiskový mluvčí projektu digitalizace TV vysílání Rostislav Starý.

Přechod na digitální televizní vysílání se netýká těch, kteří přijímají televizní signál přes kabel, satelit nebo internet, ale pouze těch, kteří přijímají zemské analogové televizní vysílání (tzn. „přes anténu“). Přechod na digitální televizní vysílání je možné vyřešit buď využitím právě nabídky kabelové, satelitní nebo IPTV televize, nebo zakoupením set-top-boxu nebo nového televizoru s vestavěným digitálním tunerem. Zapojení set-top-boxu zvládne i amatér, poradí mu případně v obchodě nebo stačí využít přibalený návod případně obrázkové návody na www.digitálně.tv. V případě společných televizních antén je třeba nechat provést úpravu antény specializovanou firmou. „Kapacity těchto firem jsou zcela dostatečné,“uzavřel Starý.

Více informací:

Rostislav Starý, tiskový mluvčí projektu digitalizace TV vysílání

Email: rostislav.stary@prpoint.cz, Tel.: +420 241 408 194, GMS: +420 774 278 839