Kraj finančně pomůže oblastem postiženým povodněmi

05. dubna 2006 14:01, aktualizováno 13:01,

Plzeňský kraj uvolní ze svého rozpočtu částku 3.000,000 korun na pomoc krajům postiženým letošními jarními povodněmi. O výši konkrétních částek, které kraj daruje jednotlivým postiženým oblastem, rozhodne Zastupitelstvo Plzeňského kraje na svém jednání příští týden v úterý 11. dubna.

Zároveň kraj poskytne 100 tisíc korun Dobrovolnému svazku obcí Horní Berounka, povodí Klabava. Jarní velká voda zde mimo jiné strhla část nově vybudované mezinárodní cyklostezky č. 3 Regensburg - Plzeň - Praha, jejíž otevření je připrveno na květen 2006. Dotace kraje bude využita právě na opravu poškozené cyklostezsky. Prostředky pro Dobrovolný svazek obcí Horní Berounka budou uvolněny z krizové rezervy kraje, sloužící právě pro uhrazení nákladů při řešení mimořádných událostí a krizových stavů.