Kraj převede počítače na další obce

11. ledna 2006 19:06, aktualizováno 18:06,

Pořízením počítače za finančního přispění kraje se obce zavázaly zabezpečit si připojení k síti Internet a komunikovat s Krajským úřadem Plzeňského kraje i elektronicky. Dále tyto obce budou udržovat o sobě aktuální kontaktní informace v databázi ePUSA na www.epusa.cz a vytvoří si www stránky obce, splňující podmínky zákona o svobodném přístupu k informacím.

V Plzeňském kraji  je stále několik desítek obcí, které nejsou vybaveny počítačem a nepoužívají elektronickou komunikaci. Těmto obcím se kraj snaží pomoci právě formou finančního příspěvku na pořízení potřebné techniky, neboť využívání elektronické pošty přispěje k rychlejší vzájemné komunikaci (mimo jiné i v krizových situacích) a  nemalou měrou i ke snížení nákladů na komunikaci, to především s ohledem na rostoucí ceny poštovného.