Kraj se představí v Dolním Sasku v rámci Vánoc v Evropě

01. prosince 2005 16:51, aktualizováno 15:51,

České vánoční cukroví a tradiční nápoje z Plzeňského kraje Fernet a Krvesaj budou moci tento víkend ochutnat návštěvníci vánočních trhů v dolnosaském Lüneburgu. Vedle zmíněné ochutnávky regionálních specialit si budou moci návštěvníci u stánku Plzeňského kraje  prohlédnout a koupit dřevěné hračky či získat řadu informací o turistických lákadlech kraje. Plzeňský kraj je jediným a vůbec prvním českým regionem, který se v Dolním Sasku prezentuje.

Plzeňský kraj se bude v Lüneburgu prezentovat na akci „Vánoce v rozšířené Evropě“, která se zde koná v rámci vánočních trhů ve dnech 3.- 4.12. 2005. Pořadatelem je Evropské informační centrum (EIZ) Dolního Saska společně s Evropskou komisí.  Cílem je informovat obyvatele Lüneburgu a návštěvníky vánočních trhů o nových i starých členských státech Evropské unie. Prezentovat svými vánočními zvyky, kulturními vystoupeními a informacemi se budou regiony z Bulharska, Polska, České republiky, Estonska, Španělska a Německa. EIZ a Europe direct Lüneburg nabízí na společném stánku diskuse s občany, kvíz s atraktivními cenami a informace o Evropské unii.