Mistrovství světa juniorů v hokeji začíná

14. dubna 2005 12:14, aktualizováno 11:14,

Slavnostní zahajovací ceremoniál proběhne ve čtvrtek 14. dubna od 19:00 hodin na plzeňském zimním stadionu. A hned po zahájení vyrazí poprvé k ostrému západu domácí tým, který změří své síly s týmem Švýcarska.

Během 10 dnů mistrovství čeká fanoušky atraktivní podívaná v podání deseti světových elitních týmů z Dánska, Finska, Kanady, Německa, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska, USA a samozřejmě České republiky.

Mistrovství světa do 18 let se každoročně stává představením špičky juniorského hokeje. Jde o  přehlídku toho nejlepšího, co může současný ´mladý´ hokej nabídnout. Šampionát navazuje na dřívější mistrovství Evropy do 18 let, které se dočkalo celkem 31 pokračování. Světového rozsahu turnaj nabyl poprvé v roce 1999 v německých městech Füssenu a Kaufbeurenu. Zámoří ovšem reprezentoval tři roky pouze výběr USA. V roce 2002, kdy ho pořádala slovenská města Trnava a Piešťany, se poprvé přidala i Kanada.

Vše k mistrovství najdete na http://www.ms18hokej2005.cz/.