Mosty 2009

02. prosince 2009 17:44, aktualizováno 16:44,

Hejtmanka Plzeňského kraje Milada Emmerová dnes 2.12.2009 přivítala na KÚPK předsedu Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václava Krásu. Konala se zde tisková konference k  7. ročníku udílení cen Mosty 2009.
Právě v těchto dnech končí jeho nominační část .Nominovat může jakýkoliv subjekt či jednotlivec. Ocenění uděluje každým rokem Národní rada osob se zdravotním postižením ČR (NRZP ČR) navrženým subjektům za mimořádný čin, projekt nebo akt ve prospěch občanů se zdravotním postižením. Tento rok se bude slavnostní předávání cen konat v Plzni pod patronací Plzeňského kraje a statutárního města Plzeň a pod záštitou první dámy Livie Klausové. Výsledky budou slavnostně vyhlášeny 10. února 2010 v 15.00 v Měšťanské besedě. Tato akce je volně přístupná pro veřejnost.
Vyhlášené kategorie:
1) Pro instituci veřejné správy.
2) Pro nestátní subjekt.
3) Pro osobnost hnutí osob se zdravotním postižením.
4) Zvláštní cena NRZP ČR.
Do dnešního dne dorazilo více než 70 návrhů na ocenění.

Spolupořadatelem předávání cen je statutární město Plzeň a Plzeňský kraj.

Václav Krása a Milada Emmerová

Cena NRZP ČR