Možná spolupráce se severoitalským krajem

06. února 2004 17:05, aktualizováno 16:05, Mgr. Jana Filípková

Velmi dobré vztahy mezi regionem Bergamo a Plzeňským krajem dokládá i rostoucí zájem italských firem o Plzeňský kraj. Důkazem je i prezentace firmy ICKM REAL ESTATE s.r.o. zastoupená panem Mauro Piccininim v budově KÚPK, která proběhla ve čtvrtek 5. února za účasti představitelů PK, vedoucích odborů KÚPK a zástupců Magistrátu města Plzně.

Po krátkém představení firmy ICKM a jejich oborů činností se ujal slova pan Ing. Sergio Testa, zástupce společnosti Ecodeco, která se zabývá zpracováním odpadů. Hovořil o možnostech likvidace komunálního i průmyslového odpadu a na konkrétní ukázce představil zpracování a další použití odpadu v moderním provozu.

Závěrem pan Mauro Piccinini ocenil vstřícnost Plzeňského kraje ke zprostředkování kontaktů s investory a nabídl spolupráci, zkušenosti i technologie italských firem nejen z regionu Bergamo českým soukromým i státním organizacím.