Na kolech z Brd do Plzně

20. září 2006 16:39, aktualizováno 15:39, Mgr. Jana Filípková

V pátek 22. září se představitelé Plzeňského kraje – MUDr. Petr Zimmermann, hejtman PK, Mgr. Olga Kalčíková, náměstkyně hejtmana PK a Ing. Jiří Kalista, radní PK – zúčastní cykloturistické akce „Podzimní krajinou z Brd do Plzně“, kterou pořádá Dobrovolný svazek obcí Horní Berounka, povodí Klabava. Celková délka připravované trasy měří cca 45 km.

Cílem této akce je prezentace výstavby mezinárodní cyklotrasy č. 3[1] v úseku Plzeň – Strašice, na které se mj. významnou finanční částkou podílí i Plzeňský kraj. Z „Programu stabilizace a obnovy venkova Plzeňského kraje 2006“ byla na tento úsek letos schválena dotace ve výši 700 000,- korun. Plzeňský kraj každoročně přispívá nemalou částkou i na proznačení cyklotras v kraji. V letošním roce byla pro tyto aktivity z rozpočtu Plzeňského kraje vyčleněna částka ve výši 400 000,- korun.

Kromě představitelů Plzeňského kraje se cykloakce zúčastní i někteří starostové členských obcí sdružení.

V neděli 24. září je připravena druhá část této akce. Jedná se o cyklistický výlet pro širokou cykloveřejnost pod názvem „Od Plzně pod Brdy“. Program této akce naleznete v přiloženém letáčku.

Nedělní cyklovýlet

Program páteční akce:

9.00                 odjezd speciálním cyklobusem od budovy KÚ PK, Škroupova 18, Plzeň

10.00               příjezd a vyložení kol v obci Těně

10.30               odjezd na trasu cyklostezky č. 3 ve Strašicích ke kostelu, krátká zastávka

11.00               Obecní úřad Strašice – malé občerstvení a připojení dalších účastníků, po té

odjezd  po cyklostezce směrem Rokycany

12.30               Město Rokycany, občerstvení

13.30               odjezd po cyklostezce  směrem do Plzně

14.30 - 15.00  předpokládaný příjezd do Plzně

[1] Oficiální otevření cyklotrasy RT 3 se v Plzeňském kraji uskutečnilo 11. června 2005 v Dobřanech. Cyklotrasa RT 3 v Plzeňském kraji měří 110 km. V druhém pololetí roku 2005 byl Plzeňským krajem vydán i Průvodce po cyklotrase RT 3, který propaguje zmiňovanou trasu.