Náměstek Ivo Grüner popřál sklárně v Heřmanově Huti mnoho úspěchů po modernizaci výroby

09. července 2010 14:30, aktualizováno 13:30,

Přední evropský výrobce skleniček pro farmaceutický průmysl Společnost Stölzle Union s.r.o. v Heřmanově Huti dnes 9.7.2010 dokončila rozšíření výrobních hal položením posledního klenbového kamene nového tavícího agregátu. Za přítomnosti majitele společnosti Dr.Cornelia Alexandera Gruppa a náměstka hejtmanky PK Ivo Grünera slavnostnímu aktu přihlížela většina zaměstnanců sklárny.
Náměstek Ivo Grüner popřál sklárně mnoho dalších úspěchů a štěstí a zaměstnancům hodně spokojenosti .
Tavící agregát byl zároveň vysvěcen farářem Stanislavem Uhlířem.
Sklárna v obci, kde žije osmnáct set obyvatel produkuje skleničky pro farmaceutický průmysl a zčásti i potravinářství a kosmetiku, tak dokončuje modernizaci provozu plánovanou na letošní rok. Investice s rozpočtem 25 milionů eur má obnovit a rozšířit o loňských Vánocích požárem poničené sklářské provozy.
Loni česká sklárna společnosti Stölzle vyrobila 426 milionů skleniček, od příštího roku očekává nárůst o 64 procent.

Ivo Grüner a Stanislav Uhlíř

Dr.Cornelius Alexander Grupp