Návštěva arcibiskupa Dominika Duky.

22. června 2011 16:06, aktualizováno 15:06, Mgr. René Zeithaml

Arcibiskup Dominik Duka navštívil 22. června 2011 po dvaceti letech plzeňskou Škodovku. Nejprve ve Škodě Transportation požehnal nové tramvaji 15T For City a pak navštívil své bývalé pracoviště ve Škodě Machine Tool, kde patnáct let pracoval.
Poté následovala návštěva Techmánie Science Center. Po průřezové prohlídce dostal od Plzeňského kraje arcibiskup Dominik Duka koš s regionálními potravinami. Slavnostního oběda v prostorách Techmánie, který připravili studenti Střední školy Rokycany, se mimo jiné zúčastnili představitelé Plzeňského kraje hejtman Milan Chovanec, náměstek hejtmana Ivo Grüner a člen Rady PK František Bláha.

Arcibiskup Dominik Duka (vlevo) dostal od hejtmana PK Milana Chovance (vpravo) za účasti ředitele Škoda Transportation Josefa Bernarda koš plný regionálních potravin

Návštěvy Techmánie se mimo jiné zúčastnil biskup plzeňský František Radkovský (vpravo)