Návštěva ministra kultury v kraji

30. listopadu 2007 16:39, aktualizováno 15:39,

Ministr kultury Václav Jehlička se během návštěvy kraje setkal i s představiteli kraje. Na jednání s hejtmanem Petrem Zimmermannem, náměstkem hejtmana Václavem Červeným a radním pro oblast kultury Martinem Baxou hovořili o prioritách Plzeňského kraje v oblasti kultury a památkové péče a o možnostech spolupráce a pomoci ze strany ministerstva kultury. Mezi hlavní priority kraje v současné době patří zajištění nových prostor pro Západočeskou galerii v Plzni, kdy radní kraje schválili záměr výstavby nové budovy pro galerii v lokalitě U Zvonu v Plzni. V současné době probíhají jednání s městem Plzní. Další cílem kraje je dokončení celkové rekonstrukce historické budovy, ve které sídlí Západočeské muzeum v Plzni. Hejtman také panu ministrovi připomněl, že stále přetrvává zájem kraje o vlastnictví některých zámků. O tomto záměru kraj ministersto kultury již informoval před několika lety. Kraj by rád vlastnil například zámek Manětín, Kozel či zámek Horšovský Týn.

Během jednodenní návštěvy kraje navštívil ministr Václav Jehlička kláštery Plasy, Kladruby a cestu zakončil v pivoňském kláštěře na Domažlicku. Ministra kultury na cestě doprovázali vrchní ředitelka MKČR Jana Vohralíková a generální ředitel Národního technického muzea Horymír Kubíček.

V budově Krajského úřadu Plzeňského kraje přivítal ministra kultury Vácalava Jehličku

hejtman Plzeňského kraje Petr Zimmermann.