Návštěva německého velvyslance

11. března 2004 15:42, aktualizováno 14:42,

Ve středu 3. března 2004 v 9.30 hodin přijal hejtman Plzeňského kraje pan MUDr. Petr Zimmermann velvyslance Německé republiky pana Dr. Michaela Libala.

Během hodinového jednání padlo několik otázek týkajících se hospodářské a politické situace PK, připravenosti našeho regionu na vstup do Evropské unie a čerpání finančních prostředků ze Strukturálních fondů EU.Cíl své návštěvy vidí pan velvyslanec „v poznání regionů a měst v příhraničí a možnosti zjištění stavu přeshraniční spolupráce s německými regiony“.

Pan Michael Libal dále na otázku, jak německá veřejnost přijímá skutečnost ohledně možného růstu počtu českých zaměstnanců na německém trhu práce po vstupu do EU, svou reakcí nepotvrdil zmíněné obavy. Naopak věří, že přechodné období prvních dvou let po vstupu do EU tento strach vyvrátí i u nejširší německé veřejnosti.

Po zápisu do Pamětní knihy PK předal MUDr. Petr Zimmermann panu velvyslanci dárek - publikaci o PK a pohár z českého skla.

Zápis pana velvyslance do Pamětní knihy PK

Předání daru

(pan Dr. M. Libal uprostřed, v pravo hejtman PK Petr Zimmermann)