Návštěva prezidenta České republiky v Plzeňském kraji - 2. den

15. ledna 2008 15:50, aktualizováno 14:50, Mgr. Jana Filípková

Druhý den cesty prezidentského páru Plzeňským krajem byl věnován návštěvě řady měst bývalého domažlického okresu.

Jejich první zastávkou byla Kdyně, odkud prezident České republiky Václav Klaus v doprovodu hejtmana Plzeňského kraje Petra Zimmermanna odjel do Domažlic. Zde mohl kromě setkání s občany a představiteli města zhlédnout i ukázku tradiční chodské svatby.

Další zastávkou na jejich úterní cestě byla obec Trhanov, kde Václav Klaus zavítal i na místní zámek. V Kolovči si prohlédl soukromé Muzeum techniky a řemesel známý svým „kolovečským mlýnem na semletí starých báb“.

Posledním místem v domažlickém okrese byl Horšovský Týn, odkud se se zastávkou v Kladrubech vrátil zpět do Plzně. Tady byla jeho návštěva zakončená slavnostní večeří v Plzeňském Prazdroji za přítomnosti starostů obcí II. a III. stupně.

Druhý den své návštěvy Plzeňského kraje zahájil prezidentský pár ve Kdyni

V Domažlicích vítali hosty tradičně chlebem a solí

Také v Domažlicích proběhlo setkání s občany

V Kolovči vítali prezidentský pár také děti